Alumnes alemanyes han fet pràctiques en empreses a Binissalem. PDF Imprimeix Correu electrònic

Entre els dies 1 i 15 de febrer de 2014 hem tingut entre nosaltres dues alumnes del nostre centre col·laborador d'Alemanya “Gesamtschule der Stadt Brühl”. És la segona vegada que feim aquest intercanvi. Es tracta d'alumnes que cursen batxillerat a Alemanya i han pràctiques laborals a empreses; en aquest cas, han triat fer-les a Binissalem. Les pràctiques s'han duit a terme al Centre de dia i a la Biblioteca de Binissalem, gràcies a la col·laboració de l'Ajuntament. Aquest intercanvi tindrà la seva continuïtat el proper més de setembre quan 3 alumnes del nostre institut aniran a realitzar el mateix tipus de pràctiques a Brühl (Alemanya).

Tant les nostres alumnes que han acollit aquestes joves com elles han fet una valoració molt positiva de l'activitat , així com han agraït la bona acollida rebuda pel personal del Centre de dia i de la Biblioteca Municipal. Per altra banda, segons ens han comunicat aquests dos centres col·laboradors, les alumnes alemanyes han fet molta feina i han tingut un tracte diari molt agradable. Esperem que quan correspongui que els nostres alumnes de l'IES Binissalem facin les pràctiques allà, aquestes obtenguin tan bona apreciació, que l'experiència sigui un èxit i que el nostre centre i els nostres alumnes puguin continuar amb les col·laboracions amb el centre alemany.

DSC08622